Psycholog Wołomin - Motywacja ( zbiór wpisów z FB)

Motywacja

Myślę, że każdy z nas ma dzień (a kontynuując słynnym internetowym żartem także tydzień, miesiąc, rok, dekadę, życie…), gdy nic nam się po prostu nie chce. Odwiedzają nas najpopularniejsze misie świata – Niechce Misie.

I dopóki jest to rzeczywiście tylko jeden dzień lub para takich niesfornych dni, nie widzę w tym większego problemu, jednak gdy zapełniamy w naszej głowie kolejną półkę nowymi Niechce Misiami, pomoc psychologiczna może okazać się nie tyle niezbędna, co wskazana i jak najbardziej pomocna.

Dobry psycholog w Kobyłce , koło Wołomina pomoże Ci znaleźć motywację i pokonać prokrastynację. 

Czy jesteśmy w stanie poradzić sobie z takimi trudnościami sami? Trudno jednostronnie o tym orzekać w obliczu tak ogromnego zróżnicowania pomiędzy ludzkimi jednostkami. Jedni z nas mogą przeczytać fragment bloga, książki lub usłyszeć piosenkę, która sprawi, że nabiorą wiatru w żagle i ruszą na podbój oceanów możliwości. Inni nabiorą rozpędu z wycofania się w ciszę i czas spędzony wyłącznie ze sobą, kolejni poproszą o pomoc w znalezieniu najlepszego punktu na to, aby z powodzeniem wzbić się w przestworza.

Jedno jest pewne, w każdym z tych przypadków, punktem wyjścia do odnalezienia w sobie motywacji jest podjęcie jakiegoś działania. Co pomaga Tobie w turbo doładowaniu się motywacją do działania?

Szukając psychologa w okolicach Wołomina np. w Kobyłce warto zajrzeć do nas!

####

Ostatnio pozwoliłem sobie na śmiałe postawienie hipotezy, że motywacja rodzi się z działania. Tak to już jest w przyrodzie, że zanim coś wyrośnie, trzeba to najpierw zasiać. Gdy zaniedbamy czas siewu, w czasie zbiorów zostaniemy z pustymi rękoma. Nasz apetyt na sukces możemy nakarmić wtedy np. wstydem lub rozczarowaniem, ale przecież nie o to nam chodzi.

Bardzo wiele z naszych trudności jest w moim przekonaniu spowodowane brakiem cierpliwości. Naładowani kolejnym cudownym przeźroczem z social mediów, wykonujemy sprint od smartphone’a do biurka z komputerem by zamówić niemalże samoćwiczącą odzież! Wybieramy najlepszy klub fitness w mieście i kupujemy karnet . Czujemy moc! Ekscytacja płynąca z kroków podjętych ku zmianie naszego życia na lepsze nieco utrudnia nam zaśnięcie, bo w myślach osiągamy już wszystko jak Adaś Miauczyński. Niecierpliwie czekamy na nasz nowy strój i karnet, a gdy już wszystko mamy… Okazuje się, że motywacja niepostrzeżenie opuściła nasze wnętrze.

Jeśli Twoje dziecko ma trudności z motywacją , nie zwlekaj i poszukaj dobrego psychologa w Kobyłce, niedaleko takich miast jak Wołomin, Zielonka, Ząbki i Marki. 

Zdaję sobie sprawę, że nie zawsze tak to wygląda, natomiast z rozmów ze znajomymi oraz klientami wnioskuję, że całkiem często. W naszym ujęciu dużo łatwiej jest wskoczyć na szczyt niż konsekwentnie ku niemu kroczyć. Choć czasem aż nam się ulewa od formułek w stylu „wysiądź przystanek wcześniej jadąc do pracy i wracając do domu”, to możemy mieć pewność, że jest to droga, która działa. Warunek jest tylko jeden – zachowanie regularności.

Cóż, nie pozostało mi nic innego jak dokończyć ten post i zrobić sobie krótki spacer :). Ciebie też do tego zachęcam. Pamiętaj! Zrobisz za mało wtedy i tylko wtedy, gdy nie zrobisz nic…

####

Ustaliliśmy jakiś czas temu, że w matematyce tak samo jak w życiu, 1 jest większe od 0. I choć za to odkrycie nikt nie wręczy nam żadnej poważnej nagrody, to będzie to nasz dzisiejszy kierunek w rozważaniach o działaniach. Bardzo często nie podejmujemy działań, ponieważ wydaje nam się, że to co zrobimy nie wystarczy… Pamiętasz, w jakim jedynym przypadku zrobisz za mało? Trzymaj się tej myśli.

Zręcznie czyścimy rejestr naszych zaniedbań, które trwają tygodniami lub znacznie dłużej. Chcemy efektu instant, a jedyny jaki uzyskujemy to najczęściej efekt jojo, który przynosi zniechęcenie i rozczarowanie. 

 

  • Coś podobnego! Od tygodnia ćwiczę grę na gitarze po 8h dziennie i nie umiem bezbłędnie zagrać „Stairway to Heaven” i być gwiazdą jak Ledzi! Rzucam to! 

 

  • Jak to możliwe, że od miesiąca codziennie jeżdżę na desce i nie robię tricków jak Tony Hawk?! Co za dramat!

 

  • Dlaczego mój blog ma tak mało wyświetleń, przecież publikuję posty nawet 4 razy w miesiącu od 8 tygodni! Olać to!

 

Podane dialogi wewnętrze są nieco przerysowane, natomiast są moim zdaniem dobrym przykładem na ukazanie nietrwałości motywacji. Chcemy osiągnąć mistrzostwo w jeden wieczór… Z mojej perspektywy lepiej byłoby się dobrze wyspać ;). Trudno nam uwierzyć w to, że 5 minut dziennie jest lepsze od godziny raz na jakiś czas. Nie dopuszczamy myśli, że zrobienie jednego przysiadu lub jednej pompki ma bezpośrednie przełożenie na progres, ale tak właśnie jest. Z drugiej strony, gdy już się za coś zabierzemy, zwykle zostajemy przy tym na dłużej niż 5 minut lub wykonujemy więcej niż jedno powtórzenie jakiegoś ćwiczenia. 

Nie czekaj zapisz się już dziś do dobrego psychologa w Kobyłce: https://www.psychodiagnosis.pl/rejestracja-on-line/

W pięknej polskiej tradycji weselnej mamy ulubioną piosenkę orkiestry „A teraz, idziemy na jednego…”. Czy na tym jednym się wtedy kończy? Mam inną obserwację. Cóż… To chyba dobra pora, żeby wstać i zrobić „jeden” przysiad.

 

####

W ostatnim czasie dużo pisałem o motywacji i działaniu, pora podsumować i dopełnić to, co już udało nam się zebrać i (mam nadzieję), wprowadzić w naszą codzienność.

Dobry psycholog w Kobyłce = Psychodiagnosis 

Po pierwsze – gdy nawiedzą Cię Niechce Misie, działaj. Dlaczego? Bo motywacja rodzi się z działania.

 

Po drugie – podejmij działania na miarę swoich możliwości. Dlaczego? Bo za mało zrobisz wtedy i tylko wtedy gdy nie zrobisz nic.

 

Po trzecie – w życiu jak w matematyce 1 daje więcej niż 0. Dlaczego? Bo każde podjęte przez Ciebie działanie, ma wpływ na Twoje postępy.

 

Możecie zapytać – zatem co po czwarte? Odpowiem – zadbajcie o siebie. Nastawienie mentalne i heroiczne działania na rzecz sukcesu to jedno, ale przecież żaden stan uniesienia nie trwa wiecznie (chyba, że jesteś orbitującą nad Ziemią stacją kosmiczną, ale wtedy również grozi Ci rozpad na części).

 

Cieszę się, że coraz więcej osób dąży do wykształcenia w sobie holistycznego spojrzenia na swój dobrostan. Jesteśmy nie tylko tym co jemy… Jesteśmy sumą spożywanych produktów, podejmowanego wysiłku fizycznego, intelektualnego, a także zrównoważonego wypoczynku. Trudno osiągnąć modny w ostatnim czasie Life Balance, z doświadczenia wiem, że warto.

 

Po czwarte – zadbaj o siebie. Dlaczego? Bo jesteś sumą decyzji, które podejmujesz w kontekście swojego żywienia, aktywności fizycznej, aktywności intelektualnej oraz szeroko pojętego wypoczynku.

Zapraszamy do zapisów: https://www.psychodiagnosis.pl/rejestracja-on-line/

####

 

POST „PRZYPOMINAJĄCY”

 

Ile by nie powiedzieć w temacie motywacji do działania, zawsze pojawia się przestrzeń na to, aby coś dopowiedzieć lub ująć zupełnie innymi słowami. Wynika to oczywiście z naszej różnorodności, która nie przestaje mnie fascynować o mi wielu lat.

 

Gdy czujesz, że Twoja motywacja odkrywa drugie, trzecie, czwarte i kolejne dno – nie czekaj, zrób coś. Weź kartkę i długopis lub otwórz notatnik w telefonie i napisz o tym co odczuwasz. Podnieś się z łóżka i zrób kilka pajacyków lub pobiegnij w miejscu. Wyjdź na spacer lub spróbuj się zmęczyć fizycznie. Przeczytaj fragment ulubionej książki lub posłuchaj osoby, która dostarcza Twoich ulubionych treści w serwisach streamingowych. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele… Natomiast działanie jest jedyną drogą ucieczki ze strefy 0.

Szukasz dobrego pychologa w Kobyłce , zobacz nasz zespół i zapisz się już dziś:https://www.psychodiagnosis.pl/rejestracja-on-line/

Nie jestem zwolennikiem stwierdzenia, że nie sztuką jest coś robić jak jest dobrze, natomiast wiem, że zrobienie czegoś pomimo, że jest nam trudno, przynosi sukces w nieco innym smaku. Warto też szczególnie zadbać o to, aby podziękować sobie. To naprawdę trudna sztuka, potrafić wyrazić wdzięczność dla samego siebie.

 

Najtrudniej jest zacząć, ale gdy już ten przerażający początek mamy za sobą, pojawia się zadowolenie. Może nam się nie chcieć wiele rzeczy, a powody niechęci do nich mogą być przeróżne. Jednak warto pamiętać, że obowiązki nie znikną w tajemniczy sposób, raczej będą się odkładać i nawarstwiać. Warto zatem małymi krokami podążać ku jasno wyznaczonym celom np. po napisaniu tego postu, wstawię naczynia do zmywarki :).

 

Dobrego czasu!