Psycholog Wołomin - Zalety jogi dziecięcej

Dzieci często stresują się i nie zawsze wiedzą jak sobie poradzić z nadmiarem stresu. Niezaprzeczalnie od lat do redukcji stresu u dzieci służy ruch. Dzięki ruchowi dziecko redukuje napięcie psychiczne oraz utrzymuje swój organizm w dobrym zdrowiu, gdyż ruch wpływa na rozwój fizyczny ciała. Dzieci w czasie edukacji niestety większość czasu spędzają w pozycji siedzącej. Taka postawa oraz brak odpowiedniej ilości ruchu może spowodować:

 • wady postawy,
 • sztywność ciała,
 • skrzywienie kręgosłupa.
 • oraz wiele innych negatywnych schorzeń.

Doskonałym sposobem na dostarczenie dziecku odpowiedniej jakości i ilości ruchu jest joga dziecięca. Dzięki niej dziecko redukuje poziom odczuwanego stresu oraz kształtuje w sobie dobre nawyki.

Zalety jogi dziecięcej:

 1. Wzmacnia mięśnie oraz poprawia ich elastyczność.
 2. Joga pomaga ukształtować prawidłową postawę ciała
 3. Joga pomaga leczyć wady postawy, w tym skrzywienie kręgosłupa
 4. Joga wycisza oraz uspokaja dziecko.
 5. Joga wywiera korzystny wpływ na psychikę dziecka, w tym buduje jego pewność siebie.
 6. Joga korzystnie wpływa na koordynację.
 7. Joga uczy systematyczności i buduje silną wolę
 8. Ćwiczenia z jogi poprawiają przemianę materii.
 9. Joga chroni przed otyłością
 10. Joga korzystnie wpływa na samopoczucie dziecka.

Zalet płynących z jogi dziecięcej jest ogrom. Co więcej zajęcia z jogi dla dzieci stanowczo różnią się od zajęć z jogi dla dorosłych. Na początku jest to połączenie ćwiczeń oraz zabawy. Wówczas dziecko naśladuje instruktora przebierając np. postawę zwierzęcia lub starając się przedstawić swoim ciałem jakiś przedmiot. Następne dziecko uczy się jak prawidłowo oddychać podczas coraz bardziej skomplikowanych ćwiczeń. Wraz z czasem i ilością ćwiczeń z jogi dziecko zwalcza swoje lęki, przestaje być ospałe, redukuje stres oraz staje szczęśliwsze, gdyż czuję, że robi coś kreatywnego i pozytywnego.

Kurs umiejętności wychowawczych

Stworzyliśmy dla Was 11 webinarów podczas których przeszkoliliśmy kilka tysięcy osób.  Nasza misja jest wzmacniać i rozwijać kompetencje wychowawcze rodziców i nauczycieli tworząc spójne środowiska wychowawcze dzieci. Wierzymy, że możemy osiągnąć ten cel tworząc wartościowe i niebanalne szkolenia.  Jeśli chciałabyś otrzymywac informację o postępach w tworzeniu kursu i mieć możliwość zostać naszym beta testerem zapisz się do naszego newsletteru:)